فناوری PoC HDCVI چیست؟

یکی از برتری های دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP نسبت به دوربین های آنالوگ HD، قابلیت PoE (Power over Ethernet) یا انتقال برق از طریق کابل شبکه می باشد که منجر به کابل کشی کمتر و عدم استفاده از آداپتور برای دوربین ها می شود. اکنون این قابلیت به لطف فناوری PoC برای دوریبن های مداربسته آنالوگ هم بوجود آمده است.

فناوری PoC مخفف (Power over Coaxial) و به معنای انتقال برق از طریق کابل کواکسیال می باشد. در نتیجه برای دوربین های HDCVI تنها یک کابل کواکسیال RG-59 کشیده می شود که از طریق این کابل هم دیتا برای تصویر و هم برق مورد نیاز دوربین ها انتقال می یابد. این کار باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می گردد.

 

صرفه جویی در هزینه

با وجود اینکه دوربین های مجهز به PoC در مقایسه با دوربین های معمولی کمی گرانتر هستند، اگر هزینه های طراحی، نصب، نگهداری و آداپتورهای اضافی را در نظر بگیریم که در حالت PoC کاهش یافته یا حذف می شوند، به این نتبجه می رسیم که هزینه کل کاهش می یابد. استفاده از فناوری PoC کار را برای توسعه و نگهداری پروژه در آینده ساده تر می سازد و باعث کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان می شود.

 

 

 مسافت طولانی

فناوری PoC HDCVI از قابلیت انتقال تصویر و برق توسط کابل کواکسیال تا فاصله ۴۰۰ متر بدون هیچ مشکلی پشتیبانی می کند و در این زمینه از رقبای خود پیشی گرفته است. در حال حاضز دوربین های ۲ مگاپیکسل و ۴ مگاپیکسل در انواع motorize vari-focal و Fixed مجهز به فناوری PoC موجود می باشند که توصیه می شود حداقل یکبار از آنها استفاده کنید تا از طرفداران جدی این فناوری شوید.

 

 

عملکرد با ایمنی بالا

جهت افزایش ایمنی در فناوری PoC HDCVI یک استراتژی مطمئن برای این کار اتخاذ شده است. در این استراتژی برای جلوگیری از خطرات جانی و مالی در صورت اتصال کوتاه یا در صورت عدم پشتیبانی دوربین از این فناوری، منبع تغذیه بصورت خودکار برق را به سرعت قطع می کند.

 

 

کاربردها

علاوه بر مزیت های ذکر شده برای این فناوری در بعضی از موارد استفاده از PoC ضروری و شاید تنها راه ممکن باشد. برای مثال در جاهایی که در اطراف دوربین دسترسی به برق وجود ندارد و یا امکان عبور سیم برق نیز مشکل ساز خواهد شد. در تصویر زیر به چند مورد اشاره شده است.