ورود به داهوا

کلمه عبور را فراموش کرده ام

نصب میکروفن جهت ضبط صدا در دوربین مدار بسته

moh3n

امروزه بیشتر افراد تمایل دارند تا زمانی که دوربین مدار بسته ای را که نصب می کنند به خصوص در محیط اداری یا منزل توانایی ضبط صدا را نیز داشته باشد. نصب میکروفن بر روی دوربین مدار بسته در محیط های پر سر و صدا نمی تواند جوابگو باشد و تنها برای محافل خلوت، اتاق ها، سالن ها که صدای بیرون شنیده نمی شود کاربرد دارد.

نحوه نصب میکروفن بر دوربین مدار بسته

قبل از نصب میکروفن دوربین مدار بسته باید به نکاتی توجه داشت. ابتدا این که تعداد کانال های صدا دستگاه dvr از تعداد میکروفون کمتر نباشد و فیش ورودی صدا در dvr با فیش میکروفن از یک نوع باشد برای مثال از نو bnc یا av باشد.

میکروفن اصولا دارای دو فیش مجزا می باشد. یکی به شکل فیش av که جهت انتقال صدا بکار می رود و دیگری جهت تغذیه میکروفون که به آن فیش آداپتوری گفته می شود. در ابتدا باید تغذیه میکروفن ها را وصل کرد. میکروفن نیز مانند خود دوربین مدار بسته به برق ۱۲ ولت نیاز دارد بنابراین باید به اتصال به آداپتور مناسب روی بیاورید تا مقدار ولتاژ تنظیم شود. می توان به وسیله آداپتور دوربین مدار بسته و میکروفن را به شکل همزمان بهم متصل نمود برای این کار بهتر است از یک فیش استفاده نمود و سرپیچ ها را بهم متصل نکرده و فیش av را بر سرکابل وصل نمائید این کار مشابه وصل کردن فیش bnc می باشد و باید هر دو فیش و شیلد را به بدنه وصل نمود. سپس کابل صدا را وصل نمائید. ( چناچه دارای متراژ پایینی می باشد از کابل برق ساده ۲*۰٫۵ می توان جهت انتقال صدا استفاده کرد و در صورتی که فاصله زیاد باشد می توان از کابل کواکسیال برای این کار بهره برد.)

 

نصب میکروفن روی دی وی آر DVR

کابل صدا را می توان به دی وی آر نیز نصب کرد. در این حالت با توجه به فیش روی dvr فیش کابل را نصب نمود. چناچه تمایل دارید تمامی کابل ها را به شکل bnc نصب کنید می توان از رابط هایbnc به av جهت اتصال فیش bncاستفاده نمود. پس از اتصال میکروفن به دی وی آر باید از خروجی صدای دستگاه یک کابل به بلندگو یا هدفون جهت شنیدن صدا وصل نمائید. این کابل به طور معمول با فیش av اتصال پیدا می کند. پس از این که بلندگو به دستگاه وصل شد در بخش تنظیمات صدای دوربین را باید فعال کرد. بنابراین می توانید بخوبی صدا را نیز ضبط و یا بطور مستقیم شنید.

  1. سوله بیستون سازه گفت:

    بسیار عالی حرف نداره واقعا لذت میبرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *